21 Zář

RED LIGHT THERAPY

  • By: ProSapiens
  • Blog

Doba, ve které dnes žijeme, se odlišuje od časů našich předků, kdy jsme byli lovci a sběrači. Tehdy lidé byli blíže k přírodě a lépe uměli využívat výhody, které nám naše přirozené prostředí poskytuje.

I když dnes už nepoznáme tyto starodávné výhody, jako lidstvo jsme mnohem pokročilejší, pokud jde o výzkum a vytváření technologií, které přispívají k našemu zdraví.

V Prosapiens se snažíme vytvářet prostředí, které přináší prospěch pro zdraví našich klientů.

Kromě pohybu a čistého prostředí máme také redlight therapy. V tomto článku si stručně přiblížíme, co říká věda o této technologii.

JAK FUNGUJE TERAPIE ČERVENÝM SVĚTLEM

Energie řídí veškerou aktivitu v přírodě. V lidském těle hraje klíčovou roli tím, že umožňuje neuronům posílat signály svalům k jejich kontrakci a podporuje náš imunitní systém v boji proti nemocem. V těle máme tzv. mitochondrie, které fungují jako generátory energie a přeměňují potravu, kterou konzumujeme, na nezbytnou energii pro optimální fungování našeho těla. Kromě toho existují i jiné zdroje energie, které mitochondrie aktivně využívají. Jedním z těchto zdrojů je sluneční záření, které má rozhodující vliv na výkon našeho těla. To ovlivňuje vzájemnou komunikaci našich buněk a pomáhá tělu zotavovat se ze stresu.

Jednotlivé části mytochondrie

Proto nedostatek světla může narušit přirozenou rovnováhu těla, což vede k únavě, problémům se spánkem, zánětům, oslabeným svalům a snížené duševní pohodě.

Avšak terapie červeným světlem může částečně pomoci řešit tento problém. Je důležité, aby světla s červeným světlem měla vlnové délky mezi 633 a 830 nanometry. Toto zajistí, že vaše tělo bude schopno produkovat energii a zmírnit škody způsobené současným prostředím, včetně vysokého množství oxidačního stresu.

BENEFITY

  1. Zlepšení kožního zdraví – ukazuje se, že pomáhá vyhlazovat pokožku, zejména zmenšuje vrásky. Kromě toho pomáhá při jizvách po akné, popáleninách a známkách poškození UV zářením.
  2. Osteoartritida – jedna studie zjistila, že terapie červeným světlem snížila bolest související s osteoartritidou o více než 50 %.
  3. Zánět šlach – velmi malá studie, kde se účastnilo 7 lidí, naznačuje, že terapie červeným světlem může zmírňovat zánět a bolest u lidí s Achillovou tendinitidou.
S čím ti umí pomoci redlight therapy

ZÁVER

Důležité je si uvědomit, že tato oblast je stále v začátcích a neexistuje dostatečné množství výzkumu. Pokud ano, často jsou tyto studie založeny na malých vzorcích. V každém případě se terapie červeným světlem ukazuje jako užitečný nástroj, zejména během zimních měsíců.

Vždy zdůrazňuji, že naše mysl je náš nejlepší nástroj, a placebo i nocebo efekt mají významný vliv na to, jak vnímáme a reagujeme na různé terapie. Proto je důležité být kritický a pečlivě ověřit informace.

Naše rozhodnutí často závisejí na emocích, a když něco rezonuje s naším vnitřním přesvědčením, je dobrý důvod to vyzkoušet. Je třeba do toho vnést pozitivní energii, a tím určitě dosáhneme pozitivních výsledků.

ZDROJE

  1. Bjordal, J. M., Lopes-Martins, R. A. B., & Iversen, V. V. (2006). A randomised, placebo controlled trial of low level laser therapy for activated Achilles tendinitis with microdialysis measurement of peritendinous prostaglandin E2 concentrations. British Journal of Sports Medicine, 40(1), 76–80; discussion 76-80. https://doi.org/10.1136/bjsm.2005.020842
  2. Wunsch, A., & Matuschka, K. (2014a). A controlled trial to determine the efficacy of red and near-infrared light treatment in patient satisfaction, reduction of fine lines, wrinkles, skin roughness, and intradermal collagen density increase. Photomedicine and Laser Surgery, 32(2), 93–100. https://doi.org/10.1089/pho.2013.3616
  3. Stelian, J., Gil, I., Habot, B., Rosenthal, M., Abramovici, I., Kutok, N., & Khahil, A. (n.d.). Improvement of pain and disability in elderly patients with degenerative osteoarthritis of the knee treated with narrow‐band light therapy. Journal of the American Geriatrics Society, 40(1), 23–26. https://doi.org/10.1111/j.1532-5415.1992.tb01824.x
Posted in: Blog